Konica Minolta DiMAGE Z20 - aparat cyfrowy

Porównaj ceny w: Ceneo.pl w Skapiec.pl Sprawdź w : Orange  

Ogólne
Producent Konica Minolta
Model Minolta DiMAGE Z20
Rok premiery 2005
Budowa
Wymiary (szer x wys x grubość) 109 x 94 x 82 mm
Waga (z bateriami) [g] 410 g
Podzespoły
Matryca 4.9 Mpix, CCD
Migawka 1/2000 s - 4 s
Obsługa kart SD/MMC + wewn.

Porównaj ceny w: Ceneo.pl w Skapiec.pl Sprawdź w : Orange  

Komentarze i opinie Konica Minolta DiMAGE Z20


Janusz S. 23 grudnia 2015, z IP: 89.234.223.18
Dopiero teraz przeczytałem komentarze kolegów i chciałbym dorzucić do ich opinii jeszcze coś. Sądzę że największą zaletą (poza tymi wymienionymi przez kolegę Janusz Starszy, z którymi całkowicie się zgadzam) jest energooszczędność aparatu. Wynika ona przypuszczalnie z konstrukcji obiektywu. Jego soczewki są tak ustawione że przy przechodzeniu zoomem od min. do max. wykonują tylko niewielki ruch. Skraca to do minimum czs pracy silniczka a więc ogranicza zużycie prądu do poziomu niespotykanego we współczesnych aparatach. Niedawno na jednym komplecie przeciętnej jakości baterii R6 "obiłem" tym aparatem całe wesele (ślub i przyjęcie weselne), nie żałując flesza. Współbiesiadnicy dysponujący nowym "wypasionym" sprzętem patrzyli na to z niedowierzaniem i zazdrością. Jeszcze jedna zaleta: cały ruch obiektywu odbywa się wewnątrz szczelnej obudowy (brak możliwości zabrudzenia, uszkodzeń mechanicznych itp.). Jest jednak i wada: za mały monitor (cóż, w 2004 roku takie stosowano), chociaż - równoważy to dobry wizjer.
Janusz Starszy 20 marca 2013, z IP: 109.207.156.216
Na pewno są nowsze cyfrówki, ale żadna którą miałem w ręku nie ma tak intuicyjnej obsługi. Ogromny szklany obiektyw pozostawia w tyle wszystkie szkiełka wielkości łebka od szpilki. To właśnie decyduje o wyjątkowej jakości zdjęć z tego aparatu. Czy 5 Mpix to dużo czy mało. A kto z was drukuje fotki większe od A4? Jeśli nie to megapiksele powyżej 3 milionów już są przepłacone. Z resztą przy dobrym świetle zrobione foto tym aparatem drukowałem na formacie B1 i nikt mi nie wierzył że to nie była droga lustrzanka. Cena bardzo atrakcyjna a sprzęt niezawodny przez długie lata. POLECAM zwłaszcza na początek.
Franek 12 stycznia 2010, z IP: 82.36.237.82
Bardzo dobry aparat. można robić fantastyczne zdjęcia zarówno w dzień jak i w nocy. Jedak brakuje mi programu w języku polskim. Jak większość produktów na płycie znajdują sie inne języki, brak natomiast instalacji w języku polskim.
Użytkownik publikuje komentarze i opinie wyłącznie na wasną odpowiedzialność. Właściciel Serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na łamach Serwisu.

Ceny w sklepach i Allegro


Sprawdź aukcje na Allegro »
Czas generowania strony: 0.0114 sekund.