Pentax K10D - aparat cyfrowy

Porównaj ceny w: Ceneo.pl w Skapiec.pl Sprawdź w : Orange  

Ogólne
Producent Pentax
Model K10D
Rok premiery 2006
Budowa
Wymiary (szer x wys x grubość) 142 x 101 x 70 mm
Waga (z bateriami) [g] 793 g
Podzespoły
Matryca 10 Mpix, 23.5 x 15.7 mm, CCD
Migawka 1/4000 s - 30 s
Obsługa kart SD/MMC

Porównaj ceny w: Ceneo.pl w Skapiec.pl Sprawdź w : Orange  

Komentarze i opinie Pentax K10D


posiadacz K10D/SDM 03 września 2008, z IP: 199.67.203.140
problemy z wierna reprodukcja kolorow ???!!! - ten aparat mam 22 bitowy przetwornik A/C - jeden z najlepszych na rynku. Chyba kolego nigdy nie miales tego aparatu w reku a robieniu zdjec nim nie wspomne.
SzM 10 listopada 2007, z IP: 86.131.63.178
Pentax walczy i próbuje desperacko dogonić konkurencję, ale niestety nie udaje się. Za: możliwości, wygoda obsługi, kompatybilność ze wszystkimi szkłami z mocowaniem K, karty sd, obsługa bezprzewodowa błysku, przyzwoita żywotność baterii, jasny wizjer, dobry autobalans bieli, rawy teakże w formacie DNG Prznieciw: AWARYJNOŚĆ (usterki także w nowych korpusach), wolny i nieprecyzyjny autofokus (AF to po prostu TRAGEDIA, nawet porównując do starszych istów, że o analogach nie wspomnę!!!), system pomiaru światła - niedoświetla (jeśli nie wiesz co to spot nie kupuj tego aparatu), problem z wierną reprodukcją kolorów - właściwie TRZEBA fotografować w rawach i bawić się w korekcję każdego zdjęcia - jpgi w K10D są kompletnie nieprzydatne (nawet do mało istotnych fotek), schodząca na psy jakość obiektywów - nowe "gwiazdki" przegrywają z o połowę tańszymi Sigmami, za to z pentaxowymi Sigmami korpus nie chce ustawić prawidłowo ostrości!!! (jakaś celowa polityka firmy?), ShakeReduction to taki śm
Użytkownik publikuje komentarze i opinie wyłącznie na wasną odpowiedzialność. Właściciel Serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na łamach Serwisu.

Ceny w sklepach i Allegro


Czas generowania strony: 0.044 sekund.